Bielizna ciążowa dla wymagających – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czas ciąży jest dla kobiety wyjątkowy, jednak wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń oraz potrzeb. Także bielizna w tym okresie, jak i później, w pierwszych miesiącach macierzyństwa powinna być dostosowana do zmieniającego się kobiecego ciała. Jaka bielizna ciążowa sprawdzi się nawet w przypadku wyjątkowo wymagających pań? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepsze modele bielizny ciążowej.

Rodzaje bielizny ciążowej

Bielizna ciążowa pod względem rodzajów wydaje się nie różnić od klasycznej bielizny damskiej. To detale decydują, że zalicza się ją do tego typu. Wśród różnych modeli bielizny ciążowej znaleźć można:

  • biustonosze – usztywniane, miękkie, bezszwowe, a nawet sportowe,
  • figi, majtki o różnym kroju, także typu bokserki czy z wysokim stanem,
  • koszulki, podkoszulki, również dedykowane na późniejszy okres dla karmiących mam,
  • bieliznę nocną – koszule, piżamy.

Najczęściej bielizna ciążowa wykonana jest z przyjaznych skórze materiałów, a jej krój uwzględnia rosnący brzuch oraz możliwą zmianę rozmiaru miseczki w przypadku biustonosza (warto sprawdzić m.in. tą dostępną na https://intimiti.pl/bielizna-ciazowa). Choć głównym zadaniem bielizny ciążowej powinno być zapewnienie optymalnego komfortu, nic nie stoi na przeszkodzie, by także była efektowna i seksowna.

Jakie modele bielizny ciążowej warto wybrać?

Szukając bielizny ciążowej trzeba wziąć pod uwagę swoje preferencje i przyzwyczajenia. Nie ma konieczności, by na okres ciąży z nich rezygnować. Trzeba jedynie uwzględnić specyficzne zmiany następujące na poszczególnych etapach ciąży, aby bielizna dawała komfort, nie uciskała, dostosowywała się do ciała. Dobrą praktyką jest wybór biustonoszy, koszulek czy fig przydatnych także po okresie ciąży, w trakcie połogu i karmienia piersią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już w ciąży nosić biustonosze z odpinanymi miseczkami pozwalającymi później na swobodne karmienie piersią.

Jak dobrać bieliznę ciążową w trakcie ciąży?

Dobór rozmiaru oraz typu bielizny ciążowej może być wyzwaniem, szczególnie dla kobiet, które mierzą się z problemem opuchlizny czy szybko wzrastającej wagi. Trzeba liczyć się z tym, że będzie konieczne kupienie kilku rozmiarów biustonosza czy kompletów w zależności od etapu ciąży. Rozwiązaniem problemu, przynajmniej po części są elastyczne modele biustonoszy bez fiszbin, ze sporą tolerancją rozmiaru, jednak nie zawsze się one sprawdzają. Warto pamiętać o specjalnej bieliźnie także po ciąży, która pomoże w codziennej opiece nad dzieckiem.

Wygodna bielizna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

O komforcie bielizny ciążowej decyduje przede wszystkim jej jakość, sposób wykonania oraz dobre dopasowanie do sylwetki. Dlatego często konieczne w okresie ciąży jest posiadanie nawet kilku, kilkunastu nowych staników oraz fig. Warto mieć także kilka koszul nocnych, najlepiej od razu dostosowanych do karmienia piersią. Dobre przygotowanie przyszłej mamy uwzględniające bieliznę ciążową na cały okres ciąży, porodu oraz karmienia piersią pomoże uniknąć niekomfortowych sytuacji na początku przygody z macierzyństwem.