Nowoczesny peniuar – wygodna alternatywa dla szlafroka

Świat ubioru i mody jest niezwykle intrygujący, a wiele elementów garderoby o dłuższej historii przeszło dość intensywną ewolucję. Jednym z bardziej tajemniczych jej elementów jest peniuar, gdyż nie każda kobieta koniecznie wie, czym on jest i jakie w zasadzie jest jego obecne przeznaczenie.

Peniuar — historia i dawne zastosowania

Polska nazwa peniuaru pochodzi od francuskiego słowa „peignoir”, które pierwotnie oznaczało lekką narzutę, która chronić miała ciało podczas zabiegów związanych z włosami, takimi jak ich czesanie. Szybko jednak zamieniła się ona w rodzaj lekkiego szlafroka zarzucanego na bieliznę dzienną lub nocną, w którym można było też przyjmować gości.

Peniuary w epoce nowoczesnej

Dzisiejsze peniuary jednak ewoluowały. Pierwotnie były one długie, a nie króciutkie, jak ich współczesne wcielenie. Zakrywały one ciało i nie były narzędziem służącym epatowaniu własną seksualnością, co zmieniło się w czasach współczesnych.

Peniuaru można używać dziś jako alternatywy dla szlafroka. Jest on wygodny, gdyż jest niezwykle lekki, co różni go od tak powszechnie obecnych w naszych łazienkach szlafroków polarowych lub frotté.

Można w nim też paradować po domu w wolne dni, kiedy to nie trzeba się ubierać i chce się cieszyć lekkością i brakiem skrępowania ruchów. Nie wypada w nim jednak przyjmować gości, chyba że łączy nas z nimi duża zażyłość lub spotkanie ma mieć charakter budujący erotyczne napięcie.

Peniuar w sypialni

Peniuar bowiem stał się nie tylko typem odzieży typowo użytkowej, ale kojarzy się on także z erotyzmem, a rozmaite modele peniuarów dostępne w sklepie Obsessive na różne sprytne sposoby podkreślają atuty kobiet, pasując do różnych typów sylwetki, pod warunkiem, że są dobrze do niej dobrane. Bardzo często więc zakłada się je nie do zwykłego chodzenia po domu, lecz do sypialni, gdzie z pewnością podgrzeją atmosferę, dodając pikanterii.