Stanik do karmienia

biustonosz_do_karmienia

Każda kobieta pragnie podczas karmienia piersią czuć się zarówno wygodnie, jak i wyglądać estetycznie. Takie właśnie założenia powinna spełniać idealna bielizna przeznaczona dla karmiących mam. Warto rozejrzeć się wśród ofert dotyczących bielizny dla kobiet karmiących, by wybrać coś idealnego dla siebie.

Jak dobrać stanik do karmienia? Kluczowe informacje

Czy biustonosz do karmienia dobieramy w inny sposób niż typowy, codzienny biustonosz? Otóż nie, taki biustonosz musi spełnić wszystkie podstawowe warunki, które powinny być spełnione w biustonoszu tradycyjnym. Obwód, jak i głębokość miseczki musi być skrupulatnie dobrana, po to byśmy czuły się bardzo wygodnie i komfortowo podczas karmienia piersią. Powinien być dobrany w taki sposób, by biustonosz podnosił nasze piersi. Musimy szczególnie uważać, by biustonosz nie naciskał na nasze piersi, gdyż może to zaburzyć proces produkcji mleka i jego wydzielanie podczas karmienia.

Stanik do karmienia – inne przydatne informacje, które warto poznać

Aby dobrać odpowiednio nasz biustonosz i jego rozmiar należy przede wszystkim zmierzyć dokładnie obwód pod biustem. Możemy do tego użyć zwykłej miarki krawieckiej. Warto wybierać staniki do karmienia, które mają regulowane elementy, po to, by dopasowywać wymiary naszego biustonosza do zmieniających się wymiarów naszego ciała. Podczas okresu karmienia obwód pod piersiami może się zmniejszać i wracać do rozmiarów sprzed ciąży. Warto mieć to na uwadze i odpowiednio regulować elementy naszego biustonosza do karmienia.