Na jakie ubranie nocne się zdecydować?

Spać można w różnych ubraniach. Najpopularniejsze są oczywiście pidżamy, które są bardzo wygodne i ciepłe. Niektórzy śpią w samych majtkach. Wśród pań popularne są halki i koszulki nocne. W takiej bieliźnie mogą poczuć się kobieco i seksownie. Duże znaczenie przy wyborze ubrań nocnych ma to, mieć na uwadze porę roku. Zwiewna halka z satyny nie sprawdzi się podczas zimowej nocy. Z kolei ciepła pidżama doprowadzi do przegrzania latem.

Ubranie nocne a rodzaj materiału

W zależności od pory roku zmieniamy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale też te nocne. Przy wyborze pidżamy należy mieć na uwadze to, z jakiego została wykonana materiału. Najlepiej sprawdzają się w przypadku koszul, pidżam i halek naturalne tkaniny. Jako że bielizna ma bezpośredni kontakt ze skórą, należy postawić na dobrej jakości materiał. Idealnie sprawdza się bawełna, len, i flanela. Jedwab i koronka także będą dobrym wyborem. W bieliźnie wykonanej z naturalnych materiałów skóra może swobodnie oddychać, dzięki czemu nie będziemy się pocić ani przegrzewać. Zaletą naturalnych tkanin jest także to, że nie powodują podrażnień. W przypadku syntetycznych materiałów trzeba liczyć się z nadmiernym poceniem, elektryzowaniem się i wzrostem ryzyka wystąpienia alergii. Minusem sztucznych materiałów jest także to, że są gorszej jakości i mniej wytrzymałe.

Piżamy, halki, koszulki nocne – w czym spać?

Najpopularniejszymi ubraniami nocnymi są oczywiście piżamy, które składają się z dwóch części. Dostępnych jest wiele rodzajów pidżam – krótsze, dłuższe, w wersji na lato czy cieplejszej na zimę. Mogą mieć kieszonki, kaptury, napisy, nadruki, wzory, gumki lub sznurki w pasie, większy lub mniejszy dekolt itd. Dawniej prym wiodły koszule nocne. Do ich zalet można zaliczyć lekkość i wygodę. Cenione są także za to, że pozwalają na uchronienie się przed otarciami. Uwielbiają je kobiety ciężarne i karmiące. Seksowne koszulki podkreślają kobiecie wdzięki. Za ich pomocą można podkręcić atmosferę w sypialni. Można też założyć krótkie i luźne spodenki, a do tego koszulkę na ramiączkach.