Lubrykant na bazie wody – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Lubrykanty to substancje, najczęściej w formie żelowej, które mają za zadanie zapewnić nawilżenie miejsc intymnych oraz ułatwić i umilić zbliżenie. Jednak kłopoty z odpowiednim nawilżeniem nie są jedynym powodem korzystania z lubrykantów – oprócz niego mogą one mieć również efekt stymulujący – chłodzący lub rozgrzewający, bądź dawać poczucie przyjemnego mrowienia. Lubrykantów z powodzeniem można również stosować w połączeniu z różnymi zabawkami erotycznymi, np. wibratorami, czy korkami.

Lubrykanty na bazie wody – dla kogo?

lubrykant na bazie wodyW przeciwieństwie do lubrykantów na bazie silikonu lub oleju, te na bazie wody z powodzeniem mogą być stosowane z dowolnymi zabawkami erotycznymi, np. wibratorami, a także w towarzystwie prezerwatyw. Można z nich bezpiecznie korzystać bez obawy o uszkodzenie, bądź naruszenie struktury zabawki czy prezerwatywy. Lubrykantów można używać zarówno solo, w trakcie masturbacji, oraz z partnerem.

Dodatkowo, lubrykanty na bazie wody bardzo często są również hipoalergiczne, więc nie powodują podrażnień, uczuleń, bądź reakcji alergicznych. Takie żele wówczas składają się głównie ze składników pochodzenia naturalnego, nie zawierają barwników ani smaku. Mogą być one pomocne dla kobiet:

  • u których wcześniej występowały reakcje alergiczne bądź infekcje
  • starszych – z wiekiem wzmaga się suchość pochwy i mogą pojawić się problemy z nawilżeniem
  • które doświadczają suchości pochwy w związku z antykoncepcją hormonalną.

Lubrykant na bazie wody kupić można w internetowych sklepach jak SexShop112.

Kiedy stosować lubrykanty?

Zdarza się, że mimo wyraźnej ochoty na seks i podniecenia naturalne nawilżenie może nie wystarczyć – skutkuje to wówczas bólem, otarciami, a całe zbliżenie może powodować dyskomfort u obojga partnerów. Zaleca się wówczas korzystanie z lubrykantu, by zminimalizować nieprzyjemne odczucia i sprawić, by zbliżenie było jak najbardziej komfortowe. Lubrykanty na bazie wody mogą jednak szybciej wysychać niż inne typy żeli, wówczas warto dołożyć kolejną porcję produktu. Żele intymne mogą również zwiększać intensywność doznań u obojga partnerów. Działanie chłodzące bądź rozgrzewające może być ciekawym urozmaiceniem w trakcie stosunku.

Dodatkowa zaleta lubrykantów

Lubrykanty na bazie wody mogą być najbezpieczniejszym wyborem dla kobiety – będą one najmniejszą ingerencją w środowisko pochwy i nie powinny zaburzać naturalnej flory bakteryjnej. Powoduje to zminimalizowanie skutków ubocznych takich jak świąd, pieczenie, czy podrażnienie. Mimo wszystko, warto jednak spróbować różnych produktów, by znaleźć taki, który będzie odpowiadał obu partnerom.