Idealne majtki na okres ciąży

Majtki ciążowe to taka bielizna, w którą powinna wyposażyć się każda ciężarna kobieta. Dziś na rynku nie brakuje komfortowej i wygodnej bielizny, która sprawia, że brzuch nie jest uciążliwy nawet wówczas, gdy jest bardzo duży.

Bawełniane majtki dla ciężarnych kobiet

Dziś producenci z myślą o wszystkich przyszłych mamach produkują niezwykle komfortową oraz wygodną bieliznę. Decydując się na zakup majtek ciążowych warto zawsze wybrać taki fason, który jest uszyty z delikatnej oraz przyjemnej w dotyku tkaniny.

Dobrze jeśli majtki są uszyte ze stuprocentowej bawełny, bowiem wówczas skóra nie poci się oraz nie jest narażona na podrażnienia i zaczerwienienia. Przewiewna bawełna zmniejsza także ryzyko infekcji miejsc intymnych.

Jakie nosić majtki w okresie ciąży?

Podczas wyboru warto zawsze mieć na uwadze nie tylko to jak mocno jest zaawansowana ciąża, lecz także porę roku.

Gdy ciąża przypada na okres zimowy, to wówczas doskonale sprawdzają się mocno zabudowane majtki, które dobrze zasłaniają cały brzuch.

Z kolei na lato warto wybrać figi uszyte z cieniutkiego, delikatnego tworzywa. O tej porze roku mnóstwo kobiet decyduje się na takie figi, które sięgają tylko pod brzuch.

Majtki idealne na czas zaawansowanej ciąży

Podczas zakupu trzeba zawsze pamiętać o tym, żeby wybrać majtki odpowiednio dopasowane, które nie będą uwierać. Warto zawsze decydować się na elastyczne fasony, które dostatecznie obejmują cały brzuch.

W związku z tym, że wraz z rozwojem płodu brzuch zacznie zwiększa rozmiary, warto w tym czasie postawić na majtki z wszytym paskiem, który go dostatecznie podtrzyma. Powinien on być bardzo delikatny i nie uciskać zbyt mocno brzucha.